Av.Abdulkadir GÜZEL

Home/Av.Abdulkadir GÜZEL
Av.Abdulkadir GÜZEL 2017-06-15T23:51:05+03:00

 

Av.Abdulkadir GÜZEL

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden, 1994 yılında mezun oldu. Ankara Barosu Bünyesinde Avukatlık stajını tamamladı.1995 yılı Eylül ayında staj bitimiyle beraber,Almanca dil eğitimi ve Hukuk mastırı için Almanya’ya gitti.
1996 yılında Trier Üniversitesi Hukuk Fakültesi bünyesinde Hukuk Mastırı Eğitimine başladı. 1997 yılında mastır programını tamamlayarak LL.M. (Magisters der Rechte) Ünvanı aldı. Hukuk Bilimi’nin yanı sıra Felsefe, Sosyoloji ile Epistomolojiye de ilgi duyan Avukat Abdulkadir Güzel, Trier Üniversitesi bünyesinde hukuk, sosyoloji, felsefe ve bilişim ile ilgili çeşitli seminer ve programları da ayrıca takip etti. Bu konularda çeşitli sınavları geçerek bu alanlardaki sertifakaları almaya hak kazandı.
1998 yılından beri Prof. Dr. Dr. Peter Bülow Kürsüsünde Hukuk Doktorası öğrencisidir. Aynı yıllarda ayrıca kısmi zamanlı görevli olarak Prof. Dr. Gerhard Robbers kürsüsünde Deutsch-Turkisch Rechtswörterbuch (Almanca-Türkçe Hukuk Sözlüğü) projesinde görev alan Abdulkadir Güzel’in diğer iki hukukçu meslektaşı ile yaptığı bu çalışma kitap olarak Almanya’da yayınlandı.

2000 Yılından beri Gaziantep’te Güzel Avukatlık Bürosunu açan Av. Abdulkadir Güzel, geçen süre içinde Gaziantep’te yerleşik resmi kuruluş ile özel şirket ve şahısların danışmanlığını ve vekilliğini yapmaktadır. 2002/2004 dönemi Baro yönetiminde görev almakla, Staj Eğitim sorumlusu olarak çalışmış, 2004/2006 döneminde ise Disiplin Kurulu üyeliği görevini ifa etmiştir.
Güzel Avukatlık Bürosu olarak teknolojideki gelişmeleri anlık olarak takip etmekte,müvekkillerine anlık olarak sosyal medya ve bilişim altyapısı üzerinden bilgilendirme yapmaktadır.Bu yönüyle öncü ve lider firma konumunu korumaktadır. 

Av.Abdulkadir GÜZEL evli ve üç çocuk babasıdır.